שיחת ייעוץ חינם: 1-800-800-570

סקירה Ruckus ZoneFlex
מערכות Wireless LAN חכמות

ה-ZoneFlex הינו מערכת WLAN חכמה אשר עוצבה עבור ארגונים (Enterprise) שזקוקים ל- Wi-Fi חזק, אמין ואדפטיבי, בעלות התפעול הנמוכה ביותר. שלא כמו מערכות WLAN קונבנציונליות בעלות גבוהה, מורכבות ומסורבלות, ה-Ruckus ZoneFlex הינה מערכת מושלמת לארגונים עם צוות IT מצומצם ומגבלות תקציב, אך עדיין מספקת רמת ביצועים גבוהה, ניהול WLAN מרכזי פשוט להתקנה ולשימוש.

ה-ZoneFlex הינו מערכת ה-WLAN החכמה היחידה כיום אשר משלבת ניתוב אותות Wi-Fi מתקדם עם רישות אלחוטי וניהול מרכזי. החוכמה מגיעה עם חומרה עתירת פטנטים רשומים וטכנולוגיות תוכנה אשר מספקות ביצועים גבוהים, טווחים נרחבים והתאמה בזמן אמת לסביבות Wi-Fi משתנות.

כל דגמי ה-Wi-Fi החכמים של Ruckus עומדים בסטנדרטים של התעשייה וכוללת אנטנות חכמות בתוך כל נקודת גישה, עם מאפייני ניתוב תנועת RF, בחירה דינמית בנתיב הטוב ביותר, הפחתה אוטומטית של הפרעות (AIM), רישות חכם, איכות שירות "פר לקוח/תנועה" ואבטחה אוטומטית חזקה.

השילוב הייחודי של יכולות אלה עוזר לארגונים לקבל ביצועי טווח של האינטרנט האלחוטי שלהם פי 4 מהסטנדרט אליו הורגלו. בעזרת פחות נקודות גישה (AP’s), המערכת מתאימה עצמה אוטומטית לסביבה המשתנית בזמן אמת. התוצאה פשוטה: ביצועי Wi-Fi עקביים יותר בטווח הרצוי. לסיכום, ה-ZoneFlex נחשב למערכת ה-WLAN הפשוטה ביותר לשימוש בתעשייה כיום.

ZoneDirector Familyהפתרון החכם הראשון ל-Wireless LAN

מוצר הדגל של Ruckus, ה-ZoneFlex, הינו מערכת השליטה החכמה והמרכזית הראשונה בתעשייה ל-WLAN.

ה-ZoneFlex עוצב במיוחד כדי למלא את החלל בין העלות והמורכבות שבמערכות ה-high end WLAN לבין מערכות זולות בעלות מוצרי Wi-Fi באיכות נמוכה.

מערכת WLAN חכמה וברת השגה
ה-ZoneFlex הינו מערכת WLAN פשוטה אך עשירה במאפיינים, אשר נבנתה במיוחד לאנטרפרייז שזקוקים ל-Wi-Fi נוח לשימוש, אמין, מתרחב בקלות ומשתלם כלכלית. משפחת ה-ZoneFlex כוללת קו מוצרים של נקודות גישה חכמות, 802.11b/g/n, לסביבה פנימית או חיצונית, כולל קו מוצרים של ZoneDirector, בקרי שליטת WLAN חכמים אשר מנהלים כ- 6-250 ZoneFlex AP’s.

ה-ZoneFlex הינו אידיאלי לבתי מלון, בתי חולים, בתי ספר, שלוחות משרדיות, עסקים קמעונאים, מחסנים, שדות תעופה, סביבה ארגונית, והיכן שיש צפיפות גבוהה של משתמשים ואמינות ה-Wi-Fi הינה קריטית.

טווח ואמינות טובים יותר עם בקרת RF אדפטיבית
בכל ZoneFlex AP מוטמעת טכנולוגיית הפטנט BeamFlex. הטכנולוגיה החכמה והאדפטיבית הזו מנתבת אוטומטית אותות Wi-Fi לנתיבים הטובים ביותר עבור המשתמשים ומוודא את הביצועים הגבוהים האפשריים ביותר ואת אובדן ה-packets הנמוך ביותר.

רישות Wi-Fi חכם חוסך זמן וכסף
רישות חכם, מאפשר חיבורים אמינים ואדפטיביים להיווצר אוטומטית ב-ZoneFlex Smart AP’s ע"י שימוש בחיבורי RF בלבד. דבר זה מאפשר לארגונים להרחיב או ליצור WLAN מבלי הצורך להשתמש בכבלי Ethernet לכל AP ובכך מאיצים את תהליך הפריסה ומפחיתים את העלויות. אין צורך בהגדרות או כל דבר אחר, כל מה שנותר לעשות זה למצוא נקודת כוח עבור ה-AP, לחבר אותם ולתת ל-ZoneFlex לעשות את השאר.

פשטות יוצאת דופן בהגדרות, פריסה וניהול
ה-ZoneFlex עוצב לספק פשטות ונוחות למשתמש. ניתן לפרוס ולתפעל אותו ללא הצורך במומחי Wireless. כל ארגון עם צוות IT קטן או אפילו ללא צוות כזה, יכול במהירות ובקלות להטמיע מערכת WLAN מולטימדיה חזקה בעזרת קונסוליית ניהול מבוססת Web, בפחות מ-5 דקות. ה-Web-based GUI זמין עם תמיכה במגוון רב של שפות.

ZoneDirector FamilyZoneDirector בקרי WLAN חכמים

בקרי השליטה ב-WLAN החכמים של ZoneDirector הינם הראשונים ברמת האנטרפרייז המספקים פתרון פשוט, מאובטח, עוצמתי וקל להרחבה בעלות מול תועלת חסרת מתחרים.

בהתבססות על מבנה הפצה מתקדם, ה-ZoneDirector יכול להיות מוטמע בכל מקום בו יש Ethernet (layer2) או רשת IP מנותבת (layer 3) מבלי שכל הזרימה האלחוטית תעבור דרכו וכך מבטיח שלא ייווצר צוואר בקבוק.

ה-ZoneDirector הינו מערכת ניהול מרכזית קלאסית ל-WLAN, הוא מנתב ושולט אוטומטית ב-AP’s של ה-ZoneFlex, כולל הגדרות, משימות לערוצים ותחזוקת ה-Ruckus ZoneFlex AP’s.

התוכנה החכמה של Ruckus, OS, נכללת בתוך כל ZoneDirector ומספקת פריצת דרך במאפייני ה-WLAN, כולל רישות אלחוטי אדפטיבי, ניהול RF מתקדם (SmartAir), איכות שירות מהדור הבא (SmartCast), יכולות אבטחה מתקדמות (SmartSec), אבטוח וניתוב מחדש של ערוצי תנועה. בנוסף, ה-Smart OS/8 מציע את כל יכולות הניהול המוכרות ל-WLAN- הזדהות מתוחכמת, הצפנה חזקה, נדידה מהירה, רשת לאורחים, וזיהוי חדירה- כל זה בסטנדרט של מערכת ניהול מרכזית ל-WLAN.

יכולות אימות ואבטחה עוצמתיים
ה-ZoneDirector של ראקאס ממרכז את יכולות האימות והסמכויות לכל נקודות הגישה (AP’s) ומספק אבטחה לאורך ה-WLAN. ה-ZoneDirector תומך ברמת האנטרפרייז 802.1X עם יכולות הזדהות כמו RADIUS ו-ActiveDirectory וכמו כן מגיע עם בסיס נתונים פנימי למשתמש אשר תומך בעד כ-1250 כניסות.

כדי לספק אבטחת אדמיניסטרטור חזקה אך פשוטה, ה-ZoneDirector מספק טכניקת פטנט חדשנית הנקראת Dynamic Pre-Shared keys (PSK) אשר מייצרת אוטומטית הצפנה ייחודית לכל משתמש ומטעימה אוטומטית את מפתח ההצפנה ללא התערבות בני אדם. כאשר נודדים ברחבי ה-ZoneFlex AP’s 802.11, טכניקת זיכרון המטמון של מפתח ההצפנה מבודדת את ה-client ב-layer2/3, מגבירה את שכבת ההצפנה ותומכת בזיהוי ניסיונות חדירה לרשת האלחוטית.

מבנה ה-ZoneFlex
ה-ZoneDirector יכול להיות מוטמע בכל מקום בשכבת רשת 2/3 (layer 2/3).
כל נקודות הגישה של ה-ZoneFlex מזהות אוטומטית את ה-ZoneDirector ע"י הקצאה דינאמית.

ZoneFlex Architecture

ניידות מאובטחת לקול על-גבי ה-Wi-Fi (Voice Over Wi-Fi)
המודל הנייד של Ruckus, הינו תוכנה מורשית עבור ה-ZoneDirector, אשר מונעת עיכובים והפרעות לשיחות קוליות.
כאשר client נמצא במצב נדידה בגבולות ה-layer 3, תנועת ה-VoIP מנותבת מהמכשיר בחזרה ל-subnet וכך משמרת את כתובת ה-IP. שיחות קוליות מתקיימות ללא הפרעות כאשר משתמשים נעים בגבולות ה-layer 3. בנוסף, המערכת של ה-ZoneFlex הינה מותאמת במיוחד לשיחות קוליות ומספקת תמיכה לפי הפרוטוקול הסטנדרטי בתעשייה- Unscheduled Automatic Power Save (U-APSD)‎.

ממקסמים את הביצועים המערכתיים
עתיר ביכולות אבטחה, ה-ZoneDirectors מספקים ניהול מרכזי והתאמה בזמן אמת ל-RF לכל אורך ה-WLAN. נקודות גישה מזוהות אוטומטית ע"י ה-ZoneDirectors ומנוהלות כמערכת מאוחדת. לוח מחווני Web 2.0 מותאם אישית מספק גישה מיידית למגוון מידע על הרשת, clients ואירועים. מפה מספקת בזמן אמת מיקומי AP וכיסוי אותות, כמו גם טופולוגיה של AP’s קוויים ובלוטות רישות חכמות ברשת.

קביעה מיידית של יכולות Client ממרחק
בכל ZoneDirector משולבת SpeedFlex, זוהי טכניקת אבחנה ייחודית המאפשרת לאדמיניסטרטורים לקבוע במהירות את הביצועים האלחוטיים של כל remote client. מקונסוליה מרכזית, ה-SpeedFlex יכול להיות מופעל בכל client על-מנת לקבוע ביצועי wireless link בזמן אמת. ה-SpeedFlex מציג מד מהירות גרפי אשר מראה את ה-throughput העכשוויים של משתמש נתון ברשת האלחוטית.

ZoneFlex 802.11 Smart Wi-Fi Access PointsZoneFlex 802.11 נקודות גישה אלחוטיות חכמות

נקודות הגישה האלחוטיות החכמות של Ruckus ZoneFlex, הינן נקודות הגישה (AP’s) הראשונות עם ניהול מרכזי, המסוגלות להרחיב תכני מולטימדיה בעזרת אותות Wi-Fi מורחבים בכפי 4 יותר רחוק מ-AP קונבנציונליים.

ה-AP’s של - ZoneFlex משלבים אנטנה מזערית וחכמה, אשר מאפשרת לכל AP להימנע מהפרעות ומכשולים ע"י ניתוב תנועת ה-Wi- Fi לנתיב האות הטוב ביותר. דבר אשר מאפשר אמינות Wi-Fi יוצאת מגדר הרגיל. יחד עם ה- ZoneDirector, בקר שליטה חכם ב-WLAN, ה-AP’s של ה-ZoneFlex פשוטות לשימוש עם מינימום פעולות תפעול נדרשות.

נקודת גישה של ה-ZoneFlex יכולה להיות מוטמעת כיחידה בפני עצמה ללא בקר ה-ZoneDirector או במצב קלאסי של “split-MAC” יחד עם הבקר. כל ה-AP’s של ה-ZoneFlex כוללת את טכנולוגיית ה-BeamFlex של Ruckus עם האנטנה החכמה וכמו כן תמיכה ברישות מתקדם.

802.11n and BeamFlex

חוויית משתמש משופרת עם טכנולוגיית Beam-Steering אדפטיבית.
טכנולוגיית ה-BeamFlex™של Ruckus, הינה פטנט בדמות אנטנה חכמה, בעלת ביצועי תמיכת מולטימדיה גבוהים, מותאמת לכל מכשיר בפני עצמו ומגדירה את עצמה מחדש בזמן אמת כדי להימנע מהפרעות ומכשולים פיזיים. דבר זה מונע "נקודות Wi-Fi מתות" והרחבת טווח וביצועים מרשימים של הרשת האלחוטית.

אלמנטים רגישים באנטנה מספקים יכולת אות 9dBi, 17dB של הימנעות מהפרעות ומציעה את יכולות ה-Wi-Fi קיבולת ה-Wi-Fi הרגישות ביותר בתעשייה (עד ל -98dB). דבר אשר מתורגם לפחות AP’s, משתמשים מרוצים יותר, ועלות מול תועלת מוכחת.

זמינות גבוהה- רישות חכם לרשת אינטליגנטית
רישות רשת חכם משתמש בפטנט ה-BeamFlex של Ruckus וטכנולוגיות ה-RF ליצור חיבורים אמינים ואדפטיביים בין נקודות הגישה האלחוטיות החכמות. דבר אשר משנה את העלויות הקונבנציונליות של פריסת WLAN ע"י הפחתת הצורך בכבלי Ethernet לכל AP וקיצור חצי מזמן ההתקנה.

הורדות מהירות יותר- ביצועים גבוהים עם 802.11n
הסטנדרט של ה-lEEE, 802.11n, נושא עמו הבטחה של דירוג דאטה ו-throughputs גבוהים. נקודות הגישה של ה-ZoneFlex של ראקאס מקיימות את הבטחה זו ע"י תוספת של הימנעות אוטומטית מהפרעות (AIM) בעזרת ה-beamflex, אשר מסווה את המורכבות של 802.11n ומפשיטה בדרמטיות את הפריסה תוך כדי הגברת הביצועים וכיסוי הטווח. האנטנות המתקדמות האלה מספקות שליטה מלאה של נתיבי אותות Wi-Fi, ומבטיחות את הביצועים הגבוהים ביותר, עם האותות ה"נקיים" ביותר אשר בשימוש של כל packet במערכת. זאת על-מנת להגביר את הטכניקות החדשות של ה-802.11n, כמו Spatial multiplexing, קישור ערוצים, צבירת מסגרות וכדי לספר ביצועים אדירים לכל טווח.

ZoneFlex Antenna